Liečivé potraviny

  1 2  

noimage Bio Spirulina

Je zelenomodrá jednobunková riasa, ktorá rastie v teplých subtropických a neznečistených jazerách. Jej bunková stena nemá celulózu, čím je stráviteľná v ľudskom organizme na 85–95%. Patrí medzi potraviny s najvyšším obsahom proteínov (55-70%) s esenciálnymi, aj neesenciálnymi aminokyselinami (bez prítomnosti tuku a cholesterolu).
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Chlorella pyrenoidosa

Je širokozáberový očistný prostriedok a hoci nie je liekom, predsa lieči. Je najbohatším zdrojom chlorofylu, ktorý zlepšuje ľuďom krvný obraz, urýchľuje hojenie rán a bráni zápalom. Zlepšuje tiež okysličenie organizmu, čím bráni vzniku infekčného prostredia. Liečitelia tvrdia, že zelené farbivo uchováva slnečnú energiu, ktorá nám odovzdáva múdrosť a lásku.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Dyňa Hokkaido

Je zdravou a chutnou plodinou. Oranžovú farbu má od slnka, ktoré na ňu svieti celé leto a dáva jej veľa tepla, priateľstva a radosti. Má liečivé účinky na slezinu, slinivku brušnú a žalúdok. Obsahuje väčšie množstvo zinku, karoténu, z ktorého si naše telo vytvára vitamín A, bielkoviny, vápnik, železo a vitamín C. Pre svoj obsah sacharidov je vhodný pre diabetikov. Hokkaido má ľahkú úpravu – stačí dobre umyť a nečistoty odkrojiť. NEŠÚPE SA!
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Japonské čaje

Japonské čaje ako kyslá sencha, dymová hojicha, alebo s vôňou zeme kukicha sú stimulujúce a relaxačné čaje prinášajúce najvyšší pôžitok zo všetkých druhov jedál. Ako mnoho nápojov z bylín tak i japonské čaje majú legendárny prínos pre zdravie, niektoré teraz už na vedeckom podklade.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Koreň Kuzu

Rastlina kuzu je vinný krík, (Pueraria lobata, Pueraria hirsuta). Jeho pôvod je v japonských horách. Dnes už rastie i v USA, zvlášť na juhu, kde je známa ako „kudzu“. Presnejšie povedané je kuzu škrob z rastlinného kríka. Tento veľmi tvrdý, divý koreň má nesmiernu energiu. Môže v pravom slova zmysle prerásť i skalou.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Miso

Miso je fermentovaný výrobok zo sóje, ktorá je delikatesou z všestranných liečivých potravín na svete. Tento staroveký produkt ďalekého východu sa poslednou dobou objavuje stále vo väčšej miere v obchodoch so zdravou výživou, aby sa predstavil so svojim zložením v našej prírodnej kuchyni. Varí sa z neho všade tam, kde sa pripravujú zdravé a chutné pokrmy.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Mladý jačmeň

Je v súčasnosti najšetrnejšie spracovaný zelený práškový nápoj na svete. Ide o koncentrát, nejedná sa o sušený, drvený list, ale o prášok z vylisovanej šťavy jačmenných listov. Pestuje sa organickým spôsobom v Utahu, na pôde nesmierne bohatej na minerály, v oblasti prastarých vyschnutých jazier v nadmorskej výške okolo 1500m, čím spolu s intenzívnym slnečným svitom vďačia rastlinky za bohatý obsah chlorofylu. Zalievanie minerálnou vodou z podzemných prameňov zaručuje sviežosť a čistotu tohto dynamického rastlinného organizmu.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Odkiaľ prichádzajú riasy

Už v ďalekej minulosti, ľudia ktorí žili v blízkosti mora, považovali riasy za svoje denné jedlo. Taktiež boli konzumované riasy z jazier a riek ako potrava. V Číne napísal Sze Tsu v 6. storočí pred Kristom: „Riasy sú lahôdka, ktorá sa patrí predložiť najčestnejším hosťom“. Pred 2000 rokmi dodávali Kórejci riasy na cisársky dvor do Číny, kde boli cenené pre svoj liečebný účinok. V čínskej encyklopédii Ehr Ya sa uvádza dvanásť druhov rias, ktoré sa pravidelne konzumujú. Na ostrovoch Pacifiku má používanie rias dlhú históriu. Maorovia na Novom Zélande používali dlhú dobu karengo na polievky a šaláty. Cez druhú svetovú vojnu sa živili karengom maorský vojaci počas dlhých pochodov neúrodným stredným východom.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Oleje

Olej olivový, ľanovy, sezamový, sójový, tekvicový, slnečnicový, zo pšeničných klíčkov, z kukuričných klíčkov.
0,00 €
(0,00 Sk)

noimage Riasa Agar-Agar

Agar-Agar, známa v Japonsku ako kanten, je výborným prirodzeným želírujúcim prostriedkom s veľmi jemnou chuťou. Mimo to je veľmi výživná, pretože obsahuje mnoho minerálov. Môže byť použitá na dezerty – želé alebo korenené zeleninové aspiky. Neutrálna chuť agar-agaru neovplyvní prirodzenú arómu ovocia alebo zeleniny.
0,00 €
(0,00 Sk)
  1 2  

Zdarma Tipy
ako zdravo žiť

Sem vpíšte Váš email:

Uvar si sám

Info linka

(+421) 911 773 738

 

Kedy môžete prísť:

Prevádzka Bratislava
Račianska 29

pondelok   9.00 - 18.30
utorok       9.00 - 18.30
streda       9.00 - 18.30
štvrtok      9.00 - 18.30
piatok       9.00 - 18.30
sobota       9.00 - 13.00
nedeľa       zatvorené

Prevádzka Nitra
Akademická 1
(OC Centro)

pondelok-nedeľa:
  9.00 - 21.00